Kuidas valida kaitseklaasi?

Telefoni ekraani on mõistlik kaitsta kaitseklaasiga. Nii ei teki sinna kriimustusi ega ole ohtu, et telefoni ekraan kukkudes kergelt puruneks.

Telefonide kaitseklaasid jagunevad suures plaanis kaheks:

  • Tavalised üleni läbipaistvad kaitseklaasid
  • Musta (või valge) äärega äärest-ääreni kaitseklaasid

Tavalised üleni läbipaistvad kaitseklaasid ei kata üldjuhul tervet telefoni esipaneeli. Kaitseklaas on telefoni esipaneelist väiksem. Katmata jäävad kumerad ääred, kuid täpne kaitseklaasi katvus sõltub telefonist. TT telefonitarvikute e-poes on sellised kaitseklaasid tähistatud, vaid sõnaga “kaitseklaas”. Need on soodsad, kuid igati usaldusväärsed.

Iphone 8 tavalise üleni läbipaistva kaitseklaasiga
Iphone 11 tavalise üleni läbipaistva kaitseklaasiga

Musta (või valge) äärega äärest-ääreni kaitseklaasid katavad kogu telefoni esipaneeli. Need on välimuselt võimalikult identsed telefoni esipaneelile ja kaugelt vaadates ei pruugi aru saadagi, et telefoni katab kaitseklaas.

Enamus kaitseklaasidest on valmistatud musta äärega. Erandiks on vaid valge äärega kaitseklaasid, mis on TT telefonitarvikute e-poes saadaval Iphone 6, Iphone 6s ja Iphone 7 mudelitele.

Telefoni ääred on mustad – kaitseklaasi must äär katab need samad mustad ääred

Tihti arvatakse ekslikult, et kui telefoni on tagumine pool on valge, siis peaks kaitseklaas samuti valge äärega olema. Tegelikult tuleks vaadata vaid telefoni esipaneeli. Kui sealne äär on must nagu ülemisel pildil, siis sobib antud telefonile just musta äärega kaitseklaas. Enamusele praegu kasutuses olevatele telefonidele just musta äärega klaas sobibki.

Musta (ja valge) äärega kaitseklaase on TT telefonitarvikute e-poes erisuguseid, kuid kõik on kvaliteetsed ja vastupidavad. Tegu on karastatud kaitseklaasidega, mis on kogu klaasi ulatuses kaetud liimiga ja püsivad kindlalt telefoni küljes. Mõnikord on musta äärega kaitseklaasid telefoni ekraanist pisut väiksemad, et kaitseklaas sobiks kokku iga telefoni ümbrise ja raamatkaanega. Vastasel juhul ei saaks kaitseklaasi ja ümbrist korraga kasutada. Kaitseklaasi suurus oleneb telefoni mudelist.

Kõik tervet ekraani katvad kaitseklaasid sobivad kokku enamike ümbristega kuid loomulikult saab neid kasutada ka ilma ümbriseta. Kui ümbrise ääred ulatuvad väga selgelt ekraani peale, siis soovitame sellise ümbrisega kasutada tavalist läbipaistvat klaasi. Selline ümbris võib tervet ekraani katva kaitseklaasi ekraanilt lahti lükata.

Lisaks klassikalisetele kaitseklaasidele on meie valikus ka:

  • 3MK Flexibleglass kaitseklaasid
  • Nano flex ekraanikaitsed
  • Flex kaitseklaasid

3MK Flexibleglass kaitseklaas on kaitsekilest tugevam, kuid kaitsekilele omaselt paindliku tekstuuriga. Selle eelis tavalise kaitseklaasi ees on see, et sellele ei teki täkkeid ja seetõttu ei hakka see väikseid klaasitükke eraldama. Selline kaitseklaas püsib palju kauem välimuselt nagu uus ning samal ajal tagab see ekraanile maksimaalse tundlikkuse. 3MK Flexibleglass on sarnaselt tavalisele kaitseklaasile pisut väiksem telefoni esipaneelist ja seetõttu sobivad need kokku 99% ümbriste ja kaantega. 3MK Flexibleglass kaitseklaasiga saab edukalt kasutada ka telefoni ekraanil asuva sõrmejäljelugeja kasutamist.

Nano flex ekraanikaitsed on igati sarnased 3MK Flexibleglassile, kuid need on pisut pehmema struktuuriga ja veelgi sarnasemad kaitsekilele.

Flex kaitseklaasid on valmistatud painduvast flex klaasist. Flex klaasi paindlikkus muudab selle kaitseklaasi maksimaalselt vastupidavaks. Flex kaitseklaas kaitseb telefoni edukalt nii kriimustuste kui põrutuste eest. Flex klaas on väga kauakestev ja ülimalt kvaliteetne – see talub kukkumisi ja põrutusi paremini kui tavaline kaitseklaas.

Aga millise kaitseklaasi ma siis valima pean?

Olles erinevaid kaitseklaase katsetanud on meil 2 soovitust – 3MK Flexibleglass või musta äärega kaitseklaas. Katseta ja otsusta, kumb Sulle rohkem meeldib!