Kuidas valida kaitseklaasi?

Telefoni ekraani on mõistlik kaitsta kaitseklaasiga. Nii ei teki sinna kriimustusi ega ole ohtu, et telefoni ekraan kukkudes kergelt puruneks.

Telefonide kaitseklaasid jagunevad suures plaanis kaheks:

  • Tavalised üleni läbipaistvad kaitseklaasid
  • Musta (või valge) äärega äärest-ääreni kaitseklaasid

Tavalised üleni läbipaistvad kaitseklaasid ei kata üldjuhul tervet telefoni esipaneeli. Kaitseklaas on telefoni esipaneelist väiksem. Katmata jäävad kumerad ääred, kuid täpne kaitseklaasi katvus sõltub telefonist.

Iphone 8 tavalise üleni läbipaistva kaitseklaasiga
Iphone 11 tavalise üleni läbipaistva kaitseklaasiga

Musta või valge äärega äärest-ääreni kaitseklaasid katavad kogu telefoni esipaneeli. Need on välimuselt võimalikult identsed telefoni esipaneelile ja kaugelt vaadates ei pruugi aru saadagi, et telefoni katab kaitseklaas.

Enamus kaitseklaasidest on valmistatud musta äärega. Valge äärega kaitseklaasid on TT telefonitarvikute e-poes saadaval Iphone 6, 6s, 7, 8, 7plus ja 8plus mudelitele.

Telefoni ääred on mustad – kaitseklaasi must äär katab need samad mustad ääred

Tihti arvatakse ekslikult, et kui telefoni on tagumine pool on näiteks valge, siis peaks kaitseklaas samuti valge äärega olema. Tegelikult tuleks vaadata vaid telefoni esipaneeli. Kui sealne äär on must nagu ülemisel pildil, siis sobib antud telefonile just musta äärega kaitseklaas. Enamusele praegu kasutuses olevatele telefonidele just musta äärega klaas sobibki.

Musta (ja valge) äärega kaitseklaase on TT telefonitarvikute e-poes kolmes eri klassis:

  • Tervet ekraani katvad kaitseklaasid
  • Tervet ekraani katvad premium kaitseklaasid
  • Tervet ekraani katvad premium+ kaitseklaasid

Tervet ekraani katvad kaitseklaasid on kõige odavamad äärest-ääreni kaitseklaasid. Tegu on karastatud kaitseklaasiga, mis on valmistatud õhukesest 0,3mm klaasist. Kaitseklaas sobib hästi inimesele, kes hoiab oma telefoni väga hoolikalt, kuid sooviks siiski igaks juhuks telefonile lisakaitset.

Tervet ekraani katvad premium kaitseklaasid / premium kaitseklasid on võrreldes eelneva klaasiga tugevamad ning neil on parem liim. Kaitseklaas on liimiga kaetud kogu klaasi ulatuses. Premium kaitseklaas püsib paremini telefoni küljes ja tagab telefonile eelnevast klaasist parema kaitse. Mõnikord on musta äärega kaitseklaasid telefoni ekraanist pisut väiksemad, et kaitseklaas sobiks kokku iga telefoni ümbrise ja raamatkaanega. Vastasel juhul ei saaks kaitseklaasi ja ümbrist korraga kasutada. Kaitseklaasi suurus oleneb telefoni mudelist.

Tervet ekraani katvad premium+ kaitseklaasid on eriti tugevad ja hea liimiga. Need on samuti kogu klaasi ulatuses liimiga kaetud. Premium+ kaitseklaasid on lisaks ekstra tugevdatud ning kristallselged. Inimestele, kes on palju tolmuses või liivases keskkonnas sobib antud klaas kõige paremini.

Kõik tervet ekraani katvad kaitseklaasid sobivad kokku enamike ümbristega kuid loomulikult saab neid kasutada ka ilma ümbriseta. Kui ümbrise ääred ulatuvad väga selgelt ekraani peale, siis soovitame sellise ümbrisega kasutada tavalist läbipaistvat klaasi. Selline ümbris võib tervet ekraani katva kaitseklaasi ekraanilt lahti lükata.

Lisaks klassikalisetele kaitseklaasidele on meie valikus ka:

  • Kaitsekiled
  • Nano flex ekraanikaitsed
  • Flex kaitseklaasid

Kaitsekile sobib inimesele, kes hoiab oma telefoni väga hästi. Kile kaitseb telefoni ekraani kriimustuste eest, kuid ei suuda seda kaitsta suuremate põrutuste eest. Kaitsekile tagab telefoni ekraanile maksimaalse tundlikkuse. Kaitsekile ei sega telefoni ekraanil asuva sõrmejäljelugeja kasutamist.

Nano flex ekraanikaitsed on kaitsekilest tugevamad, kuid kaitsekilele omaselt paindliku tekstuuriga. Nano flex kaitseklaaside eelis kaitseklaaside ees on see, et nendele ei teki täkkeid ja seetõttu ei hakka need väikseid klaasitükke eraldama. Nano flex ekraanikaitse tagab ekraanile maksimaalse tundlikkuse, kuid kaitseb telefoni kaitsekilest märgatavalt paremini põrutuste eest. Enamasti on nano flex ekraanikaitsed pisut väiksemad telefoni esipaneelist ja seetõttu sobivad need kokku 99% ümbriste ja kaantega. Nano flex ekraanikaitsed ei sega telefoni ekraanil asuva sõrmejäljelugeja kasutamist.

Flex kaitseklaasid on valmistatud painduvast flex klaasist. Flex klaasi paindlikkus muudab selle kaitseklaasi maksimaalselt vastupidavaks. Flex kaitseklaas kaitseb telefoni edukalt nii kriimustuste kui põrutuste eest. Flex klaas on üldiselt kauakestev ja talub kukkumisi ja põrutusi paremini kui tavaline kaitseklaas.